Alarm haberalma ve takip merkezi nedir?

Herkese merhaba bu yazımızda alarm izleme merkezi nedir, alarm takip merkezi nasıl çalışır, alarm izleme fiyatları ne kadardır bu konular hakkında bilgiler vericez. 

Günümüzde alarm sistemi denilince malum kiralama firması akıllara gelmekte olup ülkemizde alarm izleme merkezi yapabilen tek firma bu değildir.  Gerekli izinler ve belgeleri alınmış bir çok alarm izleme merkezi ülkemizde faaliyet göstermektedir. 

Alarm izleme merkezi nedir ?

Valilik tarafından gerekli izinleri alınmış, iş yeri ve ev kullanıcılarının alarm durumlarını takip eden ve kolluk kuvvetlerine alarm durumlarını bilgilendiren işletmelerdir.  Alarm izleme merkezleri alarm sistemlerinde oluşan hırsızlık, yangın, acil durum gibi olayları takip etmek için kurulmuş birimlerdir. 

Alarm takip merkezi nasıl çalışır ?

Evinizde yada iş yerinizde kurulu olan alarm sisteminin tüm durumlarını izler, alarm açılması, alarm kurulması, hırsızlık alarmı, yangın alarmı gibi durumları takip eder. Alarm takip merkezi kolluk kuvvetleri yada itfaiye gibi birimler ile ortaklaşa çalışır ve alarm panelinden gelen olumsuz durumu bu birimlere hızlı bir şekilde bildirir. 

Alarm izleme merkezi görevleri

Alarm izleme merkezi operatörlerinin kendisine bağlı bir müşteride takip ettiği durumları aşağıda sıraladık 

  • Alarm sisteminin açılış ve kapanış durumu ve saatlerini takibi 
  • Kurulu olan alarm sisteminin  sağlık durumu, arıza olup olmadığı akü ve elektrik bağlantı durumu 
  • Hırsızlık Alarm durumları
  • Yangın alarm durumları 
  • Acil durum ambulans ihtiyaç durumları 
  • Tehtid kodu ile alarm sisteminin açılması 
  • Yaklaşık 2 yıl önce USD olarak fiyatlandırılan alarm izleme merkezi fiyatları günümüzde doların artmasından dolayı TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Alarm takip merkezi fiyatlandırması yıllık olarak yapılmaktadır, firma ismi vermeden ortalama olarak 04.06.2024 Tarihi için güncel alarm izleme merkezi fiyatları 2000 tl ile 3000 tl arasında değişmektedir.


Whatsapp Destek

Serdar

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?