Güvenlik Kamerası Kayıtları Kaç Gün Saklanır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte güvenlik önlemleri için tasarlanan ekipmanlar da gelişmeye başlamıştır. Kullanım alanları doğrultusunda güvenlik kamerası kayıt ve depolama süreleri de farklılık gösterecektir. Suç oranlarının kontrol altına alınması için 1 yıla kadar kayıt saklayabilen kameralar bulunmaktadır. Ancak 30 gün saklama süresine sahip güvenlik kameralarının olduğunu da söyleyebiliriz.  Güvenlik kamerası en fazla kaç gün kayıt yapar sorusunun yanıtı olarak verilen 4 haftalık süreç, hemen hemen her güvenlik kamerası için geçerli olsa da modellerin değişkenlik göstermesi durumunda bu süreler de farklılık gösterecektir. 

Güvenlik kamerası kaç gün kayıt yapar sorusu merak edilen konuların başında gelmektedir.Güvenlik kameralarının tasarımlarına bağlı olarak, kayıt yapma süreleri de değişkenlik gösterir. Aynı zamanda, güvenlik kamerasının kullanım alanına bağlı olarak kayıt yapma süresinin de farklılaşacağını söyleyebiliriz. Örneğin, işletmelerde kayıt süresinin 4 haftanın altında olmaması son derece önemlidir. Çünkü genellikle 4 haftanın altında kayıt yapan güvenlik kameraları orta vadede karşılaşılabilecek olayların gün yüzüne çıkmasını sağlayamaz. 

Apartman Güvenlik Kamerası Sistemleri Kaç Gün Kayıt Yapar?

Apartmanlarda kullanıma uygun olan güvenlik kamerası sistemlerindeki kayıtlar, 1 yıl süreyle saklanabilmektedir. Apartmanlar son yıllarda kentsel dönüşümden dolayı, smart ev sistemlerine geçmiştir. Akıllı ev sistemi olan ya da olmayan apartmanlarda kötü niyetli kişilerden ve problemlerden korunmak için güvenlik kameraları bulunur. Apartmanlarda genellikle kullanıma uygun olarak 15 gün ile 4 hafta aralığında kayıt süresi olan güvenlik kameraları vardır. 

Güvenlik kamerası kayıt cihazı ürünlerinin yanı sıra, şifre panelli sistemler, alarm panelleri, hareket dedektörü, manyetik kontak, acil durum butonu gibi cihazlarla da ortamlarda güvenlik tedbirleri alınabilir. Ancak güvenlik kamerası kayıtları sayesinde, kötü niyetli kişilerin tespiti ve yaşanan bir takım olaylar için verilere ulaşabilmeniz mümkündür. 

Güvenlik Kamerası Kayıt Cihazı Nedir? 

Güvenlik kamerası kayıt cihazı, güvenlik kamerasını kaydetmenin en iyi yollarından bir tanesidir. Dijital video kayıt cihazı ile uzun kayıtlar yapabilmeniz mümkündür. Kapasite olarak birbirinden farklı olarak geliştirilen güvenlik kameralarının kayıt süreleri aynı değildir. Kullanım amaçları doğrultusunda kayıt yapan güvenlik kameralarının kayıt sürelerini bu doğrultuda belirleyebilirsiniz. Apartman, hastane, iş yeri, ev ve benzeri mekanların korunması için farklı uzunluklarda kayıt yapan güvenlik kameralarından destek alabilirsiniz. 

Güvenlik kamerası kayıtlarına bakılarak bir takım istenmeyen olayların kamera kayıtlarıyla aydınlatılabilmesi mümkündür. Güvenlik kameralarındaki bu özellik, meydana gelen tehlikeli durumlardan doğan zararların kimler tarafından yapıldığını gün yüzüne çıkarır. Kamera kayıt süresi boyunca güvenlik kameralarının kurulduğu yerin 7 gün 24 saat izlenebildiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla güvenlik kamerası sistemleri kaç gün kayıt yapar sorusunun yanı sıra, kayıt süresi boyunca nasıl bir kullanım şeklinin olduğunun yanıtı da yukarıdaki örneklerden anlaşılabilecektir. Güvenlik kameralarının diğer işlevlerini ise güvenli bir ortam sağlamak için değerlendirebilirsiniz.


Whatsapp Destek

Serdar

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?