TELEFON SANTRALİ SİSTEMLERİ

İşletmeler için iletişim en önemli etmenlerden bir tanesi. Hem firma içerisindeki personel ile hem de firmaya ulaşan müşteriler ile kurulan iletişim kusursuz olması gerekiyor. Farklı iletişim araçları ortaya çıkmış olsa da hala telefonlar en popüler iletişim aracı. Telefonlardan gerçekleşen konuşmalar belirli ücretlere tabi tutulur. Bunun yanı sıra firmaların telefonlarının sıradan bir şekilde cevaplanması da markanın kurumsal yapısını zedeler. 

Bütün bu sebeplerden ötürü telefon santrali sistemleri kurulmaktadır. Kurulan bu sistemler personellerin kendi aralarında tamamen ücretsiz bir biçimde iletişime geçmesini sağlar. Şirket çalışanlarının masasında yer alan her bir telefon için dahili numara belirlenir. Personeller bu numara ile rahatlıkla iletişime geçebilirken dışarıdan gelen aramalar da bu dahili numaralara aktarılabilir. 

Telefon Santrali Çeşitleri Nelerdir?
Kurulacak olan telefon santrali sistemleri farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bunların ilk sırasında analog santraller gelir. İşletmelerde en çok tercih edilen sistemdir. Maliyetinin çok düşük olması ve rahatlıkla kullanılabilmesi birçok firmanın bu sistemi kullanmasına sebep olur. 

İkinci sırada ise IP santraller gelir. IP santraller analog santrallerin gerçekleştirdiği temel işlemleri rahatlıkla gerçekleştirirler. Bu sistemin kurulumu biraz daha maliyetlidir. Ancak onarımı, bakımı ya da güncelleştirmesi de çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilen işlemler olur. Santral numaraları cep telefonlarına aktarılabildiğinden son derece kullanışlıdır. 

Son santral çeşidi ise sanal santrallerdir. Bu santral sisteminde fiziksel bir kurulum söz konusu olmaz. İnternet üzerinden çalışan bir santral sistemidir. Hizmetin satın alma maliyeti son derece düşüktür ve son dönemde markaların tercih etmeye başladığı bir sistemdir.

Telefon Santral Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?
Telefon santrallerinin kurulumu ile birlikte personeller arası iletişim tamamen ücretsiz hale gelecektir. Kurulan ağ üzerinden iletişime geçildiği için herhangi bir ücret söz konusu olmaz. Şirkete gelen dış aramalar da kurumsal bir yapı içerisinde karşılanacaktır. Yapılan aramalar otomatik olarak sesli bir mesaj ile cevaplanmaktadır. Bu durum müşterileri bilgilendirir ve gerekli yönlendirmeler gerçekleştirir. 

Santral üzerinden yapılan görüşmelerin kayıt altına alınması da mümkündür. Böylece yaşanan herhangi bir sorunda telefon santrali sistemleri kontrol edilerek hatanın kimden kaynaklandığı tespit edilebilir. 

Düzce güvenlik kamerası, Düzce kamera sistemleri, Düzce alarm sistemleri


Whatsapp Destek

Serdar

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?