YAPISAL KABLOLAMA VE NETWORK

Binalarda enerji, data, telefon, ses ve güvenlik sistemleri olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Konut projelerinde bu sistemler çok yüksek sayıda kullanıcıya sunulmaz. Ancak yüzlerce kişinin çalıştığı işletmelerde bu hizmetlerin her bir çalışana aktarılması gerekir ve bu özel sistemler sayesinde olur. 

Yapıda internet, bilgisayar, telefon, yangın alarmı, kamera sistemleri ve çok daha fazla hizmet yer alabilir. Bu hizmetlerin her biri elektrik akımına ihtiyaç duyar. Bu da çok sayıda kablonun ortaya çıkması demektir. Yapısal kablolama olarak isimlendirilen işlem ile birlikte hangi kabloların gerekli olduğu belirlendikten sonra bu kabloların düzenli bir biçimde, tek çatı altında toplanması sağlanır. 

Eğer kablolama sırasında kullanılan malzemenin kalitesi ve işçilik iyi düzeyde olursa uzun yıllar sorunsuz bir biçimde çalışacak olan sistemler elde edilmektedir. 

Yapısal Kablolamaya Hangi Sistemler Dahil Edilebilir?
İnsanlar kablolama işlemlerinin çok büyük öneme sahip olmadığını düşünürler. Ancak bu işlemler düzenli bir şekilde gerçekleşmezse çok büyük sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Masaüstü bilgisayar kullanıcıları kasa olarak isimlendirilen donanıma çok sayıda kabloyu bağlamak zorunda olur. Bazıları bilgisayarın diğer donanımları olurken bazıları prizlere bağlanan kablolardır. Bu kablolar sıklıkla karışır ve kullanımı zor bir hale gelir. Yalnızca 5-10 adet kablo dahi bir karmaşa yaratırken yüzlerce kablonun yaratmaması mümkün değildir. 

İşyerlerinde kullanılan bütün sistemler yapısal kablolama ile düzene sokulmaktadır. Cihazların internet bağlantıları, telefon santralleri, yangın algılama ve ihbar sistemleri, güvenlik kamerası sistemleri, acil anons sistemleri, geçiş kontrol sistemleri ve akıllı bina otomasyonları kablolama işlemlerine dahil olan sistemlerdir.

Yapısal Kablolamanın Avantajları Nelerdir?
Firmaların yapısal kablolama hizmetini almasının farklı sebepleri yer alırken bunların ilk sırasında düzen gelir. Kabloların muhteşem bir düzen içerisinde konumlandırılması karmaşayı engellediğinden sıklıkla tercih edilir. 

Kablolama hizmeti ile birlikte kabloların tamamı bir bölgede toplanacaktır. Bu da müdahale için sürekli farklı noktalara gidilmesini engeller. Kabloların bulunduğu kısma gelinerek arıza kontrolü kolayca yapılacaktır. Herhangi bir kabloda arıza varsa hemen değişimi yapılır. Diğer kablolar bu değişimlerden zarar görmez ve sorunsuz bir şekilde değişim işlemleri gerçekleşir. 

Düzce güvenlik kamerası, Düzce kamera sistemleri, Düzce alarm sistemleri
 


Whatsapp Destek

Serdar

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?